
Na Słowacji firma Evonik uruchamia nową, próbną instalację mającą służyć wytwarzaniu poliamidu 12. Produkcja w niej prowadzona ma bazować na składnikach odnawialnego kwasu aminolaurynowego.
Powstająca u naszych sąsiadów instalacja do produkcji poliamidu 12 ma stanowić podstawę do wytwarzania wysokiej jakości biopolimerów. Podstawą uzyskiwania produktów chemicznych wykorzystywaną przez Evonik będzie olej palmowy. Jednak ropopochodny laktam laurynowy (LL) ma być w nowej technologii, jaka będzie w niej wdrażana, zastąpiony poprzez kwas aminolaurynowy. Jest to zupełnie nowy proces wytwarzania poliamidu 12 i w przyszłości może być ważnym uzupełnieniem produkcji tego biopolimeru, opartej teraz głównie na materiale wyjściowym, jakim jest butadien. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii przynajmniej częściowo uniezależni produkcję tego tworzywa od materiałów ropopochodnych.
Przedstawiciele firmy sugerują, iż wkrótce, dzięki instalacjom na Słowacji i w Singapurze prowadzącym produkcję poliamidu 12 dzięki dwóm technologiom – innowacyjnej i tradycyjnej – być może Evonik będzie jednym z największych producentów tego ważnego tworzywa konstrukcyjnego.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- chemiaibiznes.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Efektywne zaszywanie worków: klucz do sukcesu w produkcji!
Maszyna do szycia worków jest niezbędnym narzędziem w wielu gałęziach przemysłu. Umożliwia szybkie i efektywne zszywanie worków z różnych...
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
Woda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
-
-
-
Komory klimatyczne - zasada działania i zastosowanie
www.srodowisko.pl