Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-08-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31
Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu chłodniczego do laboratorium i szpitali?
www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/szpital-obok-parkingu-i-drogi-w-nocy-1692693
www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/szpital-obok-parkingu-i-drogi-w-nocy-1692693

Wybór sprzętu medycznego wymaga dokładnej analizy i skrupulatności. Jego zakup to spory wydatek finansowy, dlatego decyzję o wyborze danego modelu warto spokojnie przemyśleć. Na rynku mamy duży wybór chłodziarek medycznych. Jak wybrać najlepszy sprzęt? W krótkim przewodniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Systemy zabezpieczeń

Bardzo ważną rolę podczas wyboru urządzenia laboratoryjnego czy chłodziarki odgrywają zastosowane w nich systemy zabezpieczeń. Sprzęt chłodniczy służy m.in. do przechowywania leków, osocza, krwi, szczepionek, odczynników chemicznych i biologicznych. Dostęp do nich mogą mieć tylko osoby upoważnione.

Oczywiście placówki medyczne mają swoje wewnętrzne zabezpieczenia, które uniemożliwiają osobom trzecim przebywanie w pomieszczeniach z tego typu urządzeniami. Jednak zamykanie na klucz, mechaniczny zamek czy system automatycznego domykania drzwi stanowią dodatkową ochronę.

Warto zwrócić również uwagę na to, czy urządzenia medyczne posiadają akustyczne alarmy dźwiękowe i wizualne, które, w zależności od modelu, ostrzegają o zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze. Bardzo przydatny jest też alarm w przypadku uszkodzenia czujnika temperatury.

 

Pomiary

Kolejna rzecz, którą należy sprawdzić przed zakupem sprzętu chłodniczego do szpitala czy laboratorium, to certyfikaty posiadane przez dane urządzenie. To ważne, aby mieć pewność, że dana aparatura będzie wykonywała konkretne działania czy badania zgodnie z opisem jego przeznaczenia.

Wszelkiego typu sprzęt medyczny musi być bezpieczny dla wszystkich osób, które będą z niego korzystały. Dlatego należy zapoznać się dokładnie ze specyfikacją danego urządzenia i upewnić się, że spełnia wymagane normy bezpieczeństwa.

 

Utrzymywanie temperatury

Szpitale i laboratoria, zgodnie z przepisami, zobowiązane są do stałego monitoringu parametrów, takich jak temperatura, wilgotność czy różnica ciśnienia w pomieszczeniach o wysokiej klasie czystości. Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest kluczowe dla przechowywania leków, krwi i próbek, które dzięki temu nie tracą swoich właściwości.

Dlatego też, kiedy wybieramy sprzęt chłodniczy do placówki medycznej, najlepiej zdecydować się na taki, który posiada funkcję powiadamiania SMS o wzroście lub spadku temperatury.

Dobrym rozwiązaniem jest również wybór sprzętu z funkcją elektronicznego sterownika temperatury z cyfrowym wyświetlaczem, umożliwiający zmianę nastawy temperatury co 0.1 K. Wszyscy się zgodzą, że precyzja w medycynie ma ogromne znaczenie!

 

Wykorzystywanie tańszych urządzeń

Urządzenia laboratoryjne to produkty, które kupujemy, żeby z nich skorzystać przez długie lata. Nie można pozwolić sobie, aby przechowywane w nich różnego typu medykamenty, próbki czy odczynniki chemiczne uległy zniszczeniu.

Niektórzy mogą sądzić, że tradycyjna domowa lodówka czy chłodziarka sprawdzi się do przetrzymywania leków. Absolutnie nie! Sprzęt domowy AGD nie jest w stanie zapewnić ściśle określonych parametrów temperatury. Do tego nie posiada tak licznych systemów zabezpieczeń i alarmów, jak profesjonalna chłodziarka.

Poza tym, jeśli urządzenia laboratoryjne są tanie, to trzeba się liczyć z tym, że do ich produkcji nie wykorzystano najwyższej jakości materiałów oraz komponentów. Do tego pod względem technologicznym będą mniej zaawansowane, będą miały mniej przydanych funkcji, a ich żywotność będzie krótsza.

Dlatego decydując się na zakup sprzętu medycznego do placówek medycznych, nie warto wybierać tańszych urządzeń. Po prostu nie będą spełniały wszystkich wymaganych norm.

 

Sprawdzony sprzęt laboratoryjny od firmy Frost

Wysokiej klasy sprzęt do laboratoriów i szpitali w swojej bogatej ofercie ma Frost. To firma, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w dystrybucji sprzętu laboratoryjnego i medycznego od renomowanych polskich oraz zagranicznych producentów, takich jak: Arctiko, Bolarus, Frimed, Liebherr.

To nowoczesne, funkcjonalne, ciche, energooszczędne i bezpieczne urządzenia medyczne, które świetnie sprawdzą się w szpitalach oraz laboratoriach. Dostępne w różnych pojemnościach i wysokościach. Z łatwością można je dopasować do pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Do tego można je kupić w atrakcyjnych cenach!

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
frost.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także