Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-01

Kości drukowane w 3D

Kości drukowane w 3D
Kości drukowane w 3D

Tajwański Przemysłowy Instytut Badań Technologicznych opracował szereg struktur bionicznych dla osób rasy żółtej. Wydrukowane w tej technice kości z metalu i materiałów kompozytowych pojawią się na rynku chińskim już w 2018 roku.

Wraz ze starzeniem się populacji na świecie zapotrzebowanie na implanty ortopedyczne i urządzenia stale wzrasta. Biorąc pod uwagę ten wzrost i zapotrzebowanie na urządzenia ortopedyczne, Tajwański Przemysłowy Instytut Badawczy Technologii (ITRI) rozwija bioniczne struktury kostne, które według nich są specjalnie zaprojektowane dla Chińczyków. Łącząc druk, badania materiałów i wiedzę medyczną, naukowcy byli w stanie opracować proces, który pozwala na produkcję niestandardowych kości w ciągu dwunastu godzin. Ta efektywność,jak powiedział wiceprezes i dyrektor generalny Biomedical Technology and Device Research Laboraties Chii-Wann Linn, ostatecznie zaoferuje pacjentom szybsze i bardziej komfortowe leczenie implantami ortopedycznymi.


Trójwymiarowe kości bioniczne wydrukowane przez ITRI integrują wiele funkcji, które stają się coraz powszechniejsze w implantach, takie jak porowata struktura wewnętrzna, która wspomaga integrację z naturalną kością pacjenta po wszczepieniu. Trójwymiarowy materiał kostny, połączenie kompozytów metalicznych i ceramicznych, ma właściwości hydrofilowe, co pomaga również w zespalaniu kości.
Według ITRI, implanty bioniczne mają przewagę nad tradycyjnymi implantami kostnymi, które często są wykonane z ciężkich materiałów stałych i mogą powodować dyskomfort podczas wszczepiania na wiele sposobów.


Po pierwsze, dzięki dostosowaniu do pacjenta, będą one mogły zapewnić lepszą regenerację kości i tkanek. Innymi słowy, implant 3D zostanie zintegrowany z ciałem pacjenta. Po drugie, mogą być wytwarzane w sposób efektywny, znacznie skracając czas oczekiwania pacjentów, którzy czekają w kolejce na operację ortopedyczną. I wreszcie, zabieg wymagany do wszczepienia kości drukowanych 3D jest minimalnie inwazyjny, co prawdopodobnie skróci czas powrotu do zdrowia.

(KB)

 

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
3ders

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe