Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-03-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-11
Jeszcze lepsza żywotność i bezpieczeństwo baterii
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Naukowcy z Penn State opracowali nowy, międzyfazowy elektrolit (SEI), dzięki któremu będą możliwe akumulatory litowo-metalowe o zwiększonej gęstości energii, wydajności i bezpieczeństwie.

Szerokie użycie pojazdów elektrycznych, smartfonów i dronów powoduje coraz większe zapotrzebowanie na baterie, a stabilność SEI była krytycznym problemem, który powstrzymał ten postęp. Donghai Wang, profesor inżynierii mechanicznej i chemicznej, powiedział: "Ta warstwa jest bardzo ważna i powstaje naturalnie w wyniku reakcji litu i elektrolitu. Ale nie zachowuje się bardzo dobrze, co powoduje wiele problemów."

Degradacja SEI, najmniej zrozumiałego elementu bakterii, przyczynia się do rozwoju dendrytów, które negatywnie wpływają na wydajność i bezpieczeństwo. W swoim projekcie badaczy wzmocnili SEI, tworząc reaktywnym kompozyt polimerowy składający się z polimerowej soli litowej, nanocząstek fluorku litu i arkuszy tlenku grafenu.

Polimer ten tworzy wiązanie przypominające pazur z powierzchnią litowo-metalową, dzięki czemu lit nie reaguje z cząsteczkami i nie powstają dendryty.

Reaktywny polimer zmniejsza również wagę i koszty produkcji, dodatkowo zwiększając przyszłość baterii litowo-metalowych.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
phys.org; cordis.europa.eu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :