
Naukowcy z UCLA znacznie ulepszyli projektowanie optycznych sieci neuronowych. Jest to urządzenie zainspirowane działaniem ludzkiego mózgu, które jest w stanie identyfikować obiekty i przetwarzać informacje z prędkością równą prędkości światła.
Po raz pierwszy technologię tę wprowadzono w grupie UCLA w 2018 roku. Wykorzystuje ona serię warstw wydrukowanych w 3D o nierównych powierzchniach, które przepuszczają lub odbijają padające światło. Za nimi znajduje się kilka detektorów światła, z których każdy został wcześniej przypisany do komputera. Punkty te będą mogły rozpoznawać obiekt.
W ostatnim badaniu dodano do systemu drugi zestaw detektorów. W związku z tym każdy typ obiektu jest reprezentowany poprzez dwa detektory zamiast jednego, co znacznie zwiększyło dokładność systemu.
Aydogan Ozcan, główny badacz, powiedział: „Ten progres może umożliwić powstanie inteligentnych kamer, które wykonują obliczenia przy użyciu interakcji fotonów, światła i materii, dzięki czemu są niezwykle szybkie i energooszczędne".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- innovations-report.com; sciencedaiy.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wprowadzenie do termografii. Prawo Stefana - Boltzmana.
Historycznie pierwszymi kamerami były kamery skanujące, zbudowane w oparciu o chłodzony ciekłym azotem detektor jednoelementowy z układem...
-
Lusterko stomatologiczne – odkryj, jak łatwo zadbać o jamę ustną
Kiedy myślimy o narzędziach dentystycznych, do głowy przychodzą nam wiertła, ssaki czy skomplikowane aparaty. Tymczasem to właśnie lusterko...
-
-
-
-
-
-