empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-11-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-11-23
Gaśnica śniegowa - kiedy może okazać się przydatna?
Gaśnica śniegowa - kiedy może okazać się przydatna?

Gaśnica śniegowa to jedno z najpopularniejszych urządzeń gaśniczych, znajdujących zastosowanie w różnych miejscach i sytuacjach. Jej uniwersalność i skuteczność w działaniu sprawiają, że jest powszechnie stosowana wszędzie tam gdzie mogą wystąpić zagrożenia pożarowe.

 

Gaśnica śniegowa - gdzie znajduje zastosowanie?

Gaśnice śniegowe są skuteczne w zwalczaniu pożarów wywołanych różnymi rodzajami materiałów palnych. Ich uniwersalność sprawia, że są używane do zwalczania głównie  pożarów klas B i C. Gaśnica śniegowa okazuje się niezwykle pomocna do gaszenia pożarów spowodowanych ciekłymi substancjami palnymi, takimi jak benzyna, olej czy rozpuszczalniki, ten rodzaj gaśnicy skutecznie tłumi płomienie, izolując i chłodząc palące się ciecze.

Jednak to nie jedyne sytuacje w których przydatne okazują się być gaśnice śniegowe. Jest to jedno z tych urządzeń gaśniczych, które są bezpieczne do użycia w pożarach gazów palnych, takich jak metan, propan czy butan. Ich działanie polega na chłodzeniu  “przykrywaniu” źródła ognia warstwą śniegu w postaci proszku. 

Chcąc zapewnić sobie kompleksową ochronę przeciwpożarową, przegląd techniczny gaśnicy śniegowej należy wykonać 1 rok po dacie zakupu.

 

Uniwersalność gaśnic śniegowych

Gaśnice śniegowe wyróżniają się swoją uniwersalnością, co czyni je wszechstronnym narzędziem w zwalczaniu pożarów różnych klas. Ich zdolność do efektywnego gaszenia pożarów klasy B i C sprawia, że są niezastąpionym urządzeniem gaśniczym w różnych sytuacjach. Niektóre modele gaśnic śniegowych są wyposażone w długi elastyczny, wysokociśnieniowy wąż zakończony prądownicą.

Przeglądając oferty sklepów i producentów można zauważyć, że rynek urządzeń gaśniczych charakteryzuje się dość imponującą różnorodnością produktów. Dowodem tego jest chociażby oferta gaśnic śniegowych. Można je nabyć nie tylko w wielu pojemnościach co pozwala dostosować je do różnych potrzeb i warunków użytkowania. Do wyboru gaśnice śniegowe z wieszakiem gotowe do montażu, gaśnice z długim wężem zakończonym prądownicą, gaśnice śniegowe antymagnetyczne, nie pozostawiające jakichkolwiek śladów gaszenia. Te i wiele innych modeli gaśnic znanych producentów znajdziesz w ofercie sklepu PPOŻ - https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Gasnice-sniegowe/27 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
sklep-ppoz.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także