Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-06-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19
COPA-DATA wysłała zaproszenia na odbywające się w Wiedniu wydarzenie Global Partner Academy
Ilustracja nadesłana (COPA-DATA Polska)
Ilustracja nadesłana (COPA-DATA Polska)

Zajmująca się tworzeniem oprogramowania firma COPA-DATA zaprosiła w dniach 13–14 czerwca do Wiednia swoich strategicznych partnerów z całego świata. Odbyła się tam interaktywna debata na temat zastosowań oprogramowania do automatyzacji procesów; zenon. W programie wydarzenia Global Partner Academy 2018 znalazły się prezentacje, zaawansowane warsztaty z ekspertami oraz wizyty referencyjne. Było też wiele okazji do nawiązania międzynarodowych kontaktów. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Mistrzostwa świata automatyzacji" (World Cup of Automation).

W tegorocznej edycji Global Partner Academy (GPA) organizowanej przez firmę COPA-DATA udział wzięło 215 osób reprezentujących 98 firm z 30 państw. Trzecie już spotkanie z tego cyklu zgromadziło dwukrotnie więcej uczestników niż w 2016 r. Johannes Petrowisch, dyrektor ds. partnerstwa biznesowego w COPA-DATA, komentując był zachwycony jak dynamicznie rozwinęło się to wydarzenie: „Tegoroczna edycja GPA świadczy o nieustającym globalnym wzroście naszej firmy, jak i naszych partnerów. To sygnał, że oprogramowanie zenon zachwyciło wielu ekspertów na całym świecie i że automatyzacja rozwija się równolegle z cyfryzacją. Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom".

Promowanie dialogu poprzez cyfryzację

Jednym z najciekawszych momentów była prezentacja Ulrike Huemer, prawnika i jednocześnie dyrektora ds. informacji miasta Wiednia, na temat rozwoju tego miasta i planowania jednego z największych i jednocześnie najprzyjemniejszych do życia regionów miejskich w Europie. W Wiedniu już od kilku lat realizowany jest proces cyfryzacji mający na celu zwiększenie przejrzystości i zmniejszenie biurokracji odczuwanej przez mieszkańców od wielu lat. W swojej mowie Ulrike Huemer skupiła się na kluczowym wyzwaniu na nadchodzące lata: połączeniu ze sobą wszystkich sektorów społecznych zaangażowanych w cyfrową transformację. Uczestnicy GPA 2018 zgodzili się z konkluzją, że zalety cyfryzacji wykorzystać można wyłącznie poprzez otwartą dyskusję i dialog pomiędzy gospodarką, przemysłem, społeczeństwem a władzami publicznymi.

Globalne spojrzenie dzięki oprogramowaniu zenon

Partnerzy firmy COPA-DATA zyskali również obszerny wgląd w nowe wersje oprogramowania zenon 8.00 i zenon Analyzer 3.20. Różnorodność rozwiązań, jakie można wdrożyć z pomocą oprogramowania zenon, podkreśliły przykładowe zastosowania z różnych stron świata: od ergonomicznych interfejsów człowiek-maszyna (HMI) i rozbudowanych stacji sterowania, aż po analizy procesów produkcji z różnych lokalizacji dostępnych w chmurze obliczeniowej.

Uczestnicy GPA mieli okazję uczestniczyć zarówno w bezpośrednich rozmowach z ekspertami technologicznymi firmy COPA-DATA, jak również uczestniczyć w zaawansowanych warsztatach poświęconych kwestiom technicznym i sprzedażowym. Program wydarzenia dopełniły dwie wizyty referencyjne. Uczestnicy zwiedzili obiekty firmy Wiener Netz działającej w sektorze dystrybucji energii. Przekonali się, w jaki sposób 46 stacji transformatorowych i sieć dystrybucyjna o długości 28 000 km zaopatrują w elektryczność Wiedeń i inne obszary Austrii.

Osoby biorące udział w GPA 2018 mogły również zobaczyć pilotażową fabrykę działającą w duchu Industry 4.0 (Czwartej Rewolucji Przemysłowej), która została stworzona przez Uniwersytet Techniczny w Wiedniu. Uczestnicy poznali przyszłość produkcji przemysłowej skupiającej się na inteligentnych, cyberfizycznych systemach produkcyjnych.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.