Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11
Bardziej wydajna elektrokataliza
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Naukowcy z Northwestern University opracowali nową metodę przeprowadzania reakcji elektrokatalitycznych, w której cząsteczki katalizatora fluidyzują. Oznacza to, że drobne cząsteczki ciała stałego tworzą strumień w cieczy lub gazie, który się porusza.

W typowym przebiegu elektrokatalizy, materiały katalityczne przykleją się do elektrody, są one moczone w elektrolicie i podlegają ciągłemy napięciu elektrochemicznemu. W związku z tym ich działanie może z biegiem czasu ulegać osłabieniu.

Jiaxing Huang, profesor inżynierii materiałowej w McCormick School of Engineering, który kierował badaniami, powiedział: „Wiele wysiłku włożono w znalezienie nowych wysokowydajnych katalizatorów, które mogłyby lepiej wytrzymywać reakcje elektrochemiczne. Opracowaliśmy drastycznie odmienne podejście, aby elektrokataliza była mniej podatna na rozkład - nie poprzez znalezienie innego nowego materiału, ale poprzez reakcję w inny sposób".

Dodał on potem: „Fluidyzowana elektrokataliza przerywa przestrzenne i czasowe kontinuum reakcji elektrochemicznych, czyniąc katalizatory bardziej wydajnymi."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
phys.org; mccormick.northwestern.edu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :