
Naukowcy z Northwestern University opracowali nową metodę przeprowadzania reakcji elektrokatalitycznych, w której cząsteczki katalizatora fluidyzują. Oznacza to, że drobne cząsteczki ciała stałego tworzą strumień w cieczy lub gazie, który się porusza.
W typowym przebiegu elektrokatalizy, materiały katalityczne przykleją się do elektrody, są one moczone w elektrolicie i podlegają ciągłemy napięciu elektrochemicznemu. W związku z tym ich działanie może z biegiem czasu ulegać osłabieniu.
Jiaxing Huang, profesor inżynierii materiałowej w McCormick School of Engineering, który kierował badaniami, powiedział: „Wiele wysiłku włożono w znalezienie nowych wysokowydajnych katalizatorów, które mogłyby lepiej wytrzymywać reakcje elektrochemiczne. Opracowaliśmy drastycznie odmienne podejście, aby elektrokataliza była mniej podatna na rozkład - nie poprzez znalezienie innego nowego materiału, ale poprzez reakcję w inny sposób".
Dodał on potem: „Fluidyzowana elektrokataliza przerywa przestrzenne i czasowe kontinuum reakcji elektrochemicznych, czyniąc katalizatory bardziej wydajnymi."
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- phys.org; mccormick.northwestern.edu

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Wagi elektroniczne przemysłowe — przegląd dostępnych rozwiązań na rynku
No dobra — nie oszukujmy się. Gdy ktoś po raz pierwszy siada do tematu wag przemysłowych, w głowie ma zazwyczaj jedno wielkie... „?!?". Bo skąd u...
-
-
-
-