Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-05-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-05-13
Aerożele z metalu jako katalizatory
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Naukowcy z TU Dresden wynaleźli metodę zamrażania i rozmrażania, podczas której mogą powstać aerożele z metali szlachetnych (NMA). Są one znane ze swojej wyjątkowej wydajności w zakresie elektroutleniania etanolu, co dostarcza pomysłów na stworzenie nowych materiałów do wysokowydajnej elektrokatalizy.

NMA charakteryzują się unikalnymi właściwościami, takimi jak m.in. samonośna architektura, duże powierzchnie oraz liczne optycznie i katalitycznie centra aktywne. Nic więc dziwnego, że budzą one zainteresowanie naukowców z wielu dziedzin. Jednak stosowane dotychczas metody ich produkcji są bardzo czasochłonne i nie gwarantują odpowiedniej struktury.

Metoda opracowana przez badaczy zapewnia wieloskalowe ustrukturowane aerożele, które mogą pełnić rolę fotoelektrokatalizatorów w reakcjach elektroutleniania etanolu w ogniwach paliwowych. Jeden z chemików podsumował: „Obecne prace dostarczają nowego pomysłu na tworzenie czystych i hierarchicznie ustrukturyzowanych materiałów, które powinny dostosować się do różnych systemów materiałowych w celu zwiększenia wydajności katalizy i nie tylko".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
phys.org; innovations-report.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także