
Unijna organizacja o nazwie Inicjatywa Innowacyjnych Leków (IMI) ogłosiła rozpoczęcie wartego 224 mln euro projektu rozwoju nowych antybiotyków zwalczających bakterie odporne na terapię antybiotykową. W projekcie uczestniczyć będzie przemysł farmaceutyczny i instytucje naukowe.
Tematem 6 konkursu IMI jest:
Combating Antibiotic Resistance: NewDrugs4BadBugs (ND4BB)
złożony z dwóch podtematów:
1: Innovative Trial Design & Clinical Drug Development
2: Learning from success and failure & Getting Drugs into Bad Bugs
W projekcie partycypować będzie 5 koncernów farmaceutycznych: GlaxoSmitKline, AstraZeneca, Janssen, Sanofi i Basilea Pharmaceutical – wniosą one do projektu 115 mln euro, resztę sfinansuje IMI, ze środków Komisji Europejskiej. W opinii Michela Goldmana, dyrektora IMI, dzięki współpracy z koncernami farmaceutycznymi projekt da szansę uczelniom, szpitalom i mniejszym firmom na przyspieszenie badań w obszarze odporności mikroorganizmów na antybiotyki .
Istnieje obawa, że zapotrzebowanie na współpracę z przemysłem farmaceutycznym ze strony badaczy jest zbyt wysokie w stosunku do tego co firmy mogą zaoferować. W przeszłości małe firmy i uczelnie narzekały, że zasady określone w projektach IMI faworyzują duży przemysł. pomimo że zasady te IMI zmienił w grudniu zeszłego roku wielu potencjalnych uczestników nadal waha się co do przystąpienia do projektu.
Więcej na temat ND4BB na stronie internetowej IMI.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rsc.org; IMI

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wpływ czynników zewnętrznych na dokładność pomiaru. Działanie kamery...
Poprawne wykonywanie wszelkich pomiarów, w tym pomiarów temperatury metodami bezkontaktowymi, wymaga znajomości zjawisk fizycznych, w oparciu o...
-
Jak wykorzystać mikroskopię stereoskopową do analizy próbek przestrzennych?
Mikroskopia stereoskopowa to zaawansowana technika obrazowania, która przynosi rewolucję w analizie obiektów trójwymiarowych. Dzięki zastosowaniu...
-
-
-
-
Do czego służy lepkościomierz?
www.wyposazeniemedyczne.pl