Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2026-01-30

Powrót do kalendarium
Ergonomia pipetowania

Weź udział w szkoleniu i odbierz certyfikat!!

Ergonomia pipetowania
Koszt szkolenia:
Bezpłatne
Czas trwania:
30 min
Najbliższy termin:
30 kwi 2026

Zapraszamy na klolejny bezpłatny webinar online, przepowadzany przez naszego eksperta Fabiana Trolla. Po zakończeniu szkolenia dostępny do pobrania będzie certyfikat udziału.

Aby wziąć udział w szkoleniu nalezy sie zarejestrować. 

 

Przegląd programu

  • Zrozum, jak pipetowanie przyczynia się do przeciążenia i kontuzji.
  • Zidentyfikuj ergonomiczne czynniki ryzyka w typowych procesach pracy laboratoryjnej.
  • Poznaj techniki i rozwiązania, które pomagają zmniejszyć obciążenie przy jednoczesnym zachowaniu wydajności.

Pipetowanie jest jednym z najbardziej powtarzalnych zadań wykonywanych w laboratoriach nauk przyrodniczych i częstym źródłem powtarzalnych urazów spowodowanych przeciążeniem. Zmęczenie, dyskomfort i zła ergonomia wpływają nie tylko na zdrowie; Z czasem wpływają także na jakość danych.

Ten webinar omawia ergonomiczne ryzyka związane z pipetowaniem oraz ich wpływ na dobrostan użytkownika oraz wyniki eksperymentalne. Dowiesz się, jak postawa, chwyt, siła tłoka, siła wyrzutu końcówki oraz projekt workflow wpływają na naprężenie i zmęczenie. Podzielimy się także praktycznymi strategiami zmniejszania ryzyka, w tym ergonomicznymi technikami pipetowania, rotacja zadań, planowanie przerw i wybór sprzętu .

Niezależnie od tego, czy zarządzasz zespołem, czy pracujesz przy biurze, ta sesja pomaga chronić zdrowie długoterminowe, jednocześnie utrzymując dokładność, produktywność i konsekwencję. Uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pipetowania od ekspertów podczas sesji Q&A na żywo.

 

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować. 

 

Do zobaczenia,

Zespół METTLER TOLEDO

 

Najbliższe terminy tego szkolenia

30 kwi 2026
Komputer z dostępem do internetu
szkolenie online, internet (Polska)

Interesuje Cię inny termin wydarzenia? Skontaktuj się z firmą

Skontaktuj się z dystrybutorem

Organizator

Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Adres: Poleczki 21, 02-822 Warszawa

Nr telefonu: 22 691 10 00 Skopiuj

E-mail: marketing.pl@mt.com Skopiuj
WWW: www.mt.com

Przy kontakcie powołaj się na portal laboratoria.xtech.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...