Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2017-09-15

Powrót do kalendarium
Chromatografia gazowa i cieczowa dla zaawansowanych.

Teoria chromatografii w praktyce - Rozwiązywanie problemów

Koszt szkolenia:
1960,00 zł
Czas trwania:
21 h
Najbliższy termin:
Nie został okreslony

Skupiamy się na celu:

  • Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi dotyczącymi chromatografii cieczowej i gazowej oraz metodyką oznaczeń HPLC i GC

Korzyści z uczestnictwa:

  • Nauczysz się sposobów rozwiązywania często występujących problemów, co poszerzy Twoje kompetencje i ułatwi samodzielną pracę z chromatografem.
  • Poznasz typowe problemy występujące w codziennej pracy z użyciem metod chromatograficznych, dzięki czemu nauczysz się identyfikować źródła potencjalnych trudności i unikniesz popełniania pomyłek.
  • Samodzielnie rozwiążesz zadania przygotowane przez Eksperta dotyczące problemów z zakresu chromatografii gazowej i cieczowej, co pozwoli Ci na utrwalenie zdobytej wiedzy i ułatwi wykorzystanie jej w codziennej pracy.


Profil Wykładowcy:

  • Adiunkt w Pracowni Analizy Przepływowej i Chromatografii Wydziału Chemii UW Specjalista w dziedzinie oznaczania związków organicznych metodami HPLC oraz HPLC/MS
  • Adiunkt w Pracowni Radiochemii Wydziału Chemii UW. Ekspert w zakresie analiz śladowych ilości związków organicznych w środowisku. Kierownik studium podyplomowego Zastosowanie Chemii w Ochronie Środowiska (kurs chromatograficzny)

Zakres tematyczny szkolenia:

  • Dozowanie próbek w kapilarnej chromatografii gazowej: z podziałem i bez podziału; dozowanie próbek trudnolotnych: dozowanie na zimna kolumnę (cool on-column injection) oraz dozownik z programowana temperaturą (PTV). Kolumny chromatograficzne: budowa kolumn; dobór kolumny do analizy; stopień rozdziału: – rozdzielenie niedzielących się sygnałów; prędkość przepływu gazu nośnego - krzywa Van Deemter'a; kształt sygnału chromatograficznego; detektory.
  • Omówienie typowych problemów występujące w chromatografii gazowej. Odpowiedzi na pytania uczestników kursu. Problemy i zadania: (I) Indeksy retencji, stałe McReynolds'a, współczynnik fazowy; współczynnik podziału; krzywa Van Deemter'a; krzywa wzorcowa.; (II) Praktyczne szacowanie niepewności pomiarowej: próbka losowa, precyzja, dokładność,
  • Odchylenie standardowe, rozkład Gaussa, rozkład Studenta, błąd a niepewność, błąd gruby, prawo propagacji błędu; procedura oceny niepewności procesu analitycznego składającego się z kilku etapów
  • Optymalizacja metody rozdzielenia w HPLC
  • Typowe problemy w analizie HPLC. Metody przygotowania próbek do analizy HPLC. Walidacja metod chromatograficznych. Obliczanie na podstawie rzeczywistych chromatogramów, jak poprawić czułość oznaczenia, test poprawności metody (system suitability test).
  • Dyskusja z uczestnikami kursu - typowe problemy spotykane w analizie HPLC

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży laboratoryjnej.

Organizator

CE2 Centrum Edukacji M. Dziewa, E. Tarnas-Szwed Sp. j.

Siedziba firmy

Nr telefonu: 81 4420496 Skopiuj

Faks: 81 4420496 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal laboratoria.xtech.pl