Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wszystkich zapytań Opublikowano: 2016-01-28

Dygestorium wolnostojące

Zapytanie nr 444699

Termin składania ofert:
czwartek, 18 lutego 2016
Lokalizacja:
pomorskie

Treść zapytania:

Szanowni Państwo,

Proszę o przygotowanie oferty na:
Dygestorium wg opisu

Dygestorium wolnostojące
Konstrukcja
Dygestorium modułowe, musi być niepalne, łatwo zmywalne, nienasiąkliwe i zabezpieczone galwanicznie przed korozją - wykonane w całości z blachy stalowej ocynkowanej (grubość warstwy cynku minimum 3 µm), pokrytej lakierem epoksydowym, nakładanym metodą proszkową i następnie wypalanym w temp. min 210oC (grubość powłoki lakierniczej minimum 70 µm). Do budowy dygestorium i szafek nie dopuszcza się stosowania jakichkolwiek materiałów drewnopochodnych (np. płyt laminowanych, OSB, sklejki, MDF, drewna, itp.).
Dygestorium musi składać się z części roboczej (zawierającej komorę roboczą z podwójnymi ścianami bocznymi) wraz z blatem, panele z mediami, okno przednie, system wentylacyjny, oświetlenie, elektroniczne systemy kontrolno-sterujące) oraz podstawy, w której można zamontować szafki.
Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający badanie odporności korozyjnej blach z których wykonanie jest dygestorium, zgodnie z norma PN – EN ISO 9227:2007, gdzie wskaźnik wyglądu wszystkich badanych próbek, zgodnie z nomą PN – EN ISO 10289:2002 jest nie gorszy niż 10. Dokument ten musi dotyczyć obydwu w/w norm i być wystawiony przez laboratorium akredytowane.
Cześć robocza
Konstrukcja części roboczej, komora robocza (z podwójnymi ścianami bocznymi i pojedynczą tylną) i wszelkie elementy osłonowe oraz panele instalacyjne dygestorium muszą być wykonane w całości z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,75 – 0,80 mm, pokrytej lakierem epoksydowym.
Komora robocza wykonana jako samonośna, bez stelaża wewnętrznego. W celu unikania tworzenia miejsc gromadzenia się kurzu lub korozji, komora robocza bez dodatkowej ściany tylnej (bez podwójnej ściany tylnej), wentylacja komory roboczej musi być realizowana wyłącznie za pomocą szpar wentylacyjnych w części sufitowej. Nie dopuszcza się wentylowania komory dygestorium przez podwójna tylną ścianę, systemem szybrowym, dolnym kanałem wentylacyjnym, itp.
W suficie komory roboczej zainstalowany króciec do podłączenia wentylacji o średnicy 250mm, wykonany z PP, ze zintegrowanym kolektorem skroplin z układu wentylacyjnego, zabezpieczeniem przed zalaniem komory dygestorium. Górna część dygestorium (dach) musi posiadać, zaślepione w normalnym stanie, otwory bezpieczeństwa pochłaniające energię rozprężania.
Komora robocza musi mieć możliwość zainstalowania na tylnej ścianie, co najmniej 8 gniazd elektrycznych wbudowanych w płaszczyznę ściany komory i wyłącznych w panelu sterowania umieszczonego na zewnątrz dygestorium, na kolumnie obok okna.
Oświetlenie komory roboczej realizowane poprzez dwie świetlówki o mocy minimum 26W każda, umieszczone poniżej sufitu komory roboczej, w przedniej ścianie komory roboczej (ponad oknem), i odizolowane od niej szczelną obudową. Dostęp do świetlówek od frontu dygestorium. Światło z lampy musi być skierowane ukośnie do wnętrza komory roboczej.
Z przodu komory roboczej, na ścianach bocznych (przy oknie) oraz nad blatem umieszczone profile aerodynamiczne ze stali kwasoodpornej lakierowanej proszkowo, poprawiające skuteczność wentylacji komory roboczej.
Podstawa
Podstawa dygestorium wykonana w całości z blachy stalowej ocynkowanej (zabrania się używania gotowych profili zamkniętych), pokrytej lakierem epoksydowym, giętej w sposób zapewniający sztywność konstrukcji oraz dygestorium pomniejszona o maks. 10 cm. Podstawa poziomowana za pomocą co najmniej 6 stopek regulacyjnych. możliwość wsunięcia po nią szafek o szerokości nie mniejszej niż szerokość
Wymiary
Wymiary zewnętrzne dygestorium: szer.: 1500 mm, wys.: 2550 mm, +/- 10 mm, głębokość nie większa niż: 900 mm do wysokości 1900, powyżej wysokości 1900 mm od podłogi dopuszcza się 950 mm.
Wymiary komory roboczej: szerokość mierzona w połowie głębokości komory roboczej nie mniejsza niż 1400 m.
Wysokość komory roboczej (mierzona od blatu do poziomego sufitu), nie mniej niż 1500 mm, głębokość komory roboczej mierzona od wewnętrznej krawędzi dolnej ramy okna do tylnej ściany komory roboczej, nie mniejsza niż 800 mm.

-Szerokość 1500mm głębokość 900mm,
-Wysokość 2100mm,
-Wymiary wewnętrzne komory 1200x700mm,
-3 ściany szklane,
-Wykładka komory lita ceramika techniczna bezspoinowa,
-Przyłącza gaz, powietrze sprężone, woda, prąd,
-Zlew ceramiczny,
-Odpływ do kanalizacji,
-Zbiornik na zlewki ok. 25 litrów,
-Tolerancja wymiarów +/- 50mm
Okno dygestorium w pojedynczej ramie wykonanej z aluminium malowanego epoksydowo, przeszklone szybami ze szkła bezpiecznego wielowarstwowego (szkło-folia-szkło) o grubości minimum 5 mm. Wszystkie krawędzie szyb fazowane. Szyby w ramie okna przesuwane poziomo: 2 szyby w dygestorium 1200, 3 szyby w dygestoriach 1500 i 1800; 4 szyby w dygestorium 2100. Na dolnej krawędzi okna zamontowany spojler - uchwyt ze stali kwasoodpornej, lakierowany proszkowo.
Okno podnoszone za pomocą przeciwciężaru, silnika elektrycznego i sytemu linek kwasoodpornych w oplocie chemoodpornym, nawijanych na bębnach wykonanych w chemoodpornego tworzywa, nie dopuszcza się stosowania układów linek z bloczkami (ze względu na przecieranie się oplotów na rolkach bloczków).
Przeciwciężar okna i wszystkie elementu układu podnoszenia okna (linki, bębny, napęd) umieszczone w przednim panelu dygestorium z możliwością łatwego dostępu od frontu dygestorium (bez konieczności odsuwania dygestorium od ściany lub wysuwania z szeregu). Nie dopuszcza się montowania przeciwwagi okna na plecach dygestorium.
Dygestorium musi posiadać funkcję automatycznego zamykania okna, czujnik ruchu przed dygestorium, który inicjuje zamkniecie okna w przypadku braku ruchu przed dygestorium w dowolnie programowalnym czasie do 5 minut. Dygestorium musi posiadać zewnętrzny włącznik otwierania i zamykania okna nogą.
Elektryczny układ otwierania i zamykania okna sterowany jednym przyciskiem. Napęd elektryczny okna misi posiadać sprzęgło przeciążeniowe zapobiegające uszkodzeniu silnika w przypadku przytrzymania okna oraz zatrzymujące okno w przypadku wyczucia oporu. Otwieranie automatyczne zamkniętego okna musi nastąpić po naciśnięciu jednorazowo przycisku otwierania/zamykania i winno być możliwe jedynie do wysokości 500 mm (o ile wcześniej ruch nie zostanie zatrzymany przyciskiem przez użytkownika). Pełne otwarcie okna będzie możliwe w wyniku podwójnego kolejnego naciśnięcia przycisku otwarcia/zamknięcia. Zamknięcie otwartego okna z każdej wysokości nastąpić powinno po jednokrotnym naciśnięciu przycisku otwierania/zamykania. Elektryczny napęd okna musi automatycznie włączyć się także przy próbie ręcznego podniesienia lub opuszczenia okna. W przypadku, gdy poruszające się automatycznie okno napotka opór powinno automatycznie powrócić do pozycji wyjściowej.
Blat wykonany z ceramiki lanej monolitycznej ze zintegrowanym podwyższonym obrzeżem ze wszystkich stron. Kształt blatu dostosowany do przekroju komory roboczej (maksymalne wykorzystanie powierzchni). Grubość blatu powinna wynosić 28 mm na całej powierzchni części płaskiej (nie dopuszcza się cieńszych płyt z żebrowaniem) i 35 mm wraz z podniesionym obrzeżem. Zlewik chemiczny wykonany również z ceramiki lanej, umieszczony wzdłuż lewej ściany komory roboczej, w przedniej części blatu roboczego, najdalsza krawędź zlewika nie dalej niż 50 cm od przedniej krawędzi blatu, pobliżu kolumny z mediami (wklejony z góry). Obciążenie dopuszczalne blatu, co najmniej 200 kg. Kolor blatu i zlewiku niebieskoszary. Szerokość blatu i komory roboczej nie mniejsza niż szerokość dygestorium pomniejszona o maks. 100 mm. Kształt blatu dostosowany do przekroju komory roboczej (maksymalne wykorzystanie powierzchni).
Ceramika musi spełniać wymagania normy EN ISO 10545-15, protokół z badania wystawiony przez laboratorium akredytowane dołączyć do oferty.
Do oferty należy dołączyć próbkę blatu ceramicznego o wymiarach, co najmniej 10 x 10 cm z fragmentem przedniej krawędzi blatu o grubości i kolorze zgodnymi z opisanymi powyżej.
Bezpieczeństwo
Wymagane jest wyposażenie dygestorium w układ nadzorujący poprawność działania wentylacji w dygestorium umieszczony w po lewej stronie dygestorium, ponad oknem. Układ nadzorujący powinien być wyposażony w panel sterujący z alfanumerycznym wyświetlacz LCD z możliwością wyświetlania 5-cyforwego wyniku pomiaru lub kodu błędu. Panel sterujący musi wskazywać co najmniej: aktualną wartość przepływu powietrza przez komorę dygestorium w [m3/h], ostrzegać o nieprawidłowej pracy dygestorium za pomocą alarmu akustycznego i optycznego – brak wentylacji, zbyt mała, zbyt duża.
Układ nadzoru powinien posiadać funkcję włączania i wyłączania dygestorium, włączenie i wyłączenie oświetlenia komory dygestorium bez wyłączania dygestorium, wyłączanie alarmu akustycznego. Układ nadzoru winien być wyposażony w podtrzymywanie elektryczne w przypadku zaniku napięcia oraz powinien posiadać możliwość sterowania stycznikiem wentylatora zewnętrznego.
Dygestorium musi posiadać certyfikat zgodności z normą EN 14175 cz. 1, 2 i 3, który należy dołączyć do oferty. Dygestorium musi posiadać zaświadczenie, wystawione przez laboratorium, z przeprowadzonego badania z przepływu powietrza według powszechnie stosowanej DIN 12924 część 1, które należy dołączyć do oferty. Dygestorium musi posiadać deklarację zgodności CE, którą należy dołączyć do oferty.
Media
Pokrętła zaworów umieszczone w metalowych kasetach instalacyjnych w pionowych kolumnach instalacyjnych po lewej stronie okna dygestorium z możliwością zamontowania także w kolumnach instalacyjnych po prawej stronie okna dygestorium oraz pod blatem dygestorium.
Gniazda elektryczne w kasetach instalacyjnych umieszczone pod blatem dygestorium z możliwością zamontowania także w pionowych kolumnach instalacyjnych po prawej lub lewej stronie okna dygestorium. Gniazda elektryczne umieszczane po 3 sztuki 230V. Gniazdka jak i całe i panele elektryczne z gniazdkami o klasie szczelności IP44.
Panel elektryczny musi posiadać oznaczenie CE.
Dygestorium musi posiadać, co najmniej po 3 kasety (panele) instalacyjne o wymiarach ok. 350 x 100 mm umieszczone w lewej i prawej kolumnie instalacyjnej dygestorium. Pojedyncza kaseta instalacyjna musi posiadać możliwość zamontowania, co najmniej: 3 gniazd elektrycznych, co najmniej 4 pokręteł zaworów, co najmniej 8 wyłączników gniazd wewnętrznych.
Kasety muszą być montowane metodą zatrzaskową (wyklucza się montowania poprzez ich wsuwanie, nitowanie lub przykręcanie śrubami), co umożliwiać musi łatwy montaż i demontaż oraz zmianę położenia kaset podczas eksploatacji dygestorium bez konieczności demontażu pozostałych kaset kolumny instalacyjnej.
Dygestorium musi posiadać możliwość zainstalowania kolejnych zaworów i gniazd elektrycznych w kolumnach przy dostępie do dygestorium jedynie od frontu (bez konieczności odsuwania dygestorium od ściany lub wysuwania z szeregu).
Dygestorium musi posiadać możliwość wyposażenia w co najmniej: 9 gniazd w każdej z przednich kolumn pionowych, 4 gniazda w panelach podblatowych oraz ośmiu gniazd na tylnej ścianie komory roboczej.
Do oferty należy dołączyć panel elektryczny oferowanego dygestorium, z co najmniej dwoma gniazdami, taki jak opisany powyżej montowany w kolumnach bocznych dygestorium.
Na zewnątrz w lewej i prawej kolumnie instalacyjnej dygestorium musi posiadać możliwość umieszczenia pokręteł zaworów (armatury) w ilości, co najmniej 4 sztuk w każdej wyjmowanej kasecie (po 3 kasety w każdej kolumnie, w komorze roboczej przygotowane po 6 otworów na armaturę w każdej kolumnie przyokiennej, od jej wewnętrznej strony okiennej):
– armatura do wody zimnej - wyprowadzenie wylewek w przednim narożniku komory roboczej, obok okna, wylewki równoległe do bocznej ściany dygestorium, skierowane w kierunku tylnej ściany, dostępne muszą być następujące długości wylewek: 150 mm. Zakończenia wylewek muszą być odkręcane, zakończone oliwką. Zawory umieszczone są na kolumnie obok okna dygestorium.
Wszystkie wyżej opisane parametry dygestorium muszą być potwierdzone
w załączonym do oferty katalogu ze zdjęciami i rysunkami technicznymi.

Szukasz podobnego produktu?
Złóż zapytanie w portalu wypełniając prosty formularz.
My skierujemy je do dostawców i otrzymasz oferty.

Pokaż listę dostawców w kategoriach:

Chcesz otrzymać takie zapytania od użytkowników portalu?
Skontaktuj się z nami.

loader

Masz uwagi do zapytania? Zgłoś je tutaj

Zapytania o podobnej tematyce

  • Dygestorium metalowe

    Zapytanie nr 988165 z dnia 2024-04-30, ważne do 2024-05-10
    Dzień dobry, proszę o oferty na: dygestorium metalowe szer. 150 z blatem ceramicznym, wyciągowe, zlewem i kranem, 3 gniazdkami

  • Meble i sprzęt laboratoryjny Informacja archiwalna

    Zapytanie nr 987632 z dnia 2024-04-23, ważne do 2024-04-30
    Dzień dobry, Interesuja nas meble laboratoryjne używane w dobrym stanie oraz sprzęt laboratoryjny dobrej jakości. Weźmiemy pod uwagę każdą oferte, poniżej zestawienie elementów których poszukujemy....

  • Sprzęt laboratoryjny Informacja archiwalna

    Zapytanie nr 987790 z dnia 2024-04-22, ważne do 2024-04-24
    Dzień dobry, proszę o przesłanie oferty na wyposażenie laboratorium wg zestawienia w załączeniu. Jeśli jakiś element zestawienia nie dotyczy Państwa zakresu proszę pozostawić bez wyceny. ...

  • Dygestorium, stoły laboratoryjne, prysznic bezpieczeństwa Informacja archiwalna

    Zapytanie nr 987282 z dnia 2024-04-09, ważne do 2024-04-15
    Dzień dobry, uprzejmie proszę o oferty cenowe na meble laboratoryjne, dygestorium oraz prysznic bezpieczeństwa wraz z oczomyjką: Stół laboratoryjny L- kształtny o przybliżonych wymiarach 2450/2000...

  • Dygestorium szkolne Informacja archiwalna

    Zapytanie nr 986926 z dnia 2024-03-27, ważne do 2024-04-03
    Dzień dobry, Proszę o przygotowanie oferty na: Dygestorium szkolne o wymiarach1500x600mm z wentylatorem w wersji EX i wyrzutem fi 200mm

  • Dygestorium w wersji przeciwwybuchowej Informacja archiwalna

    Zapytanie nr 986609 z dnia 2024-03-21, ważne do 2024-03-28
    Dzień dobry, Proszę o przedstawienie oferty na: Dygestorium w wersji przeciwwybuchowej. Stanowisko do przelewanie alkoholu izopropylowego i 2-Butanonu

Zapytaj o ofertę grupę odpowiednio dobranych firm z branży laboratoryjnej.
Wybierz dogodną dla siebie metodę złożenia zapytania:

Zostaw swój numer telefonu

Oddzwonimy

--LUB--

Szukasz dostawcy?

Poznaj najlepsze oferty

  1. Wypełniasz krótki formularz
  2. Przekazujemy Twoje zapytanie odpowiedniej grupie firm z branży laboratoryjnej
  3. Porównujesz oferty i wybierasz najlepszą

Usługa jest bezpłatna

Szukam oferty jako:
(opisz, czego poszukujesz)
Dane kontaktowe: