Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-02-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Największe zalety gazu LNG
Największe zalety gazu LNG

Gaz LNG budzi coraz większe zainteresowanie firm z branży przemysłowej, gdyż stanowi idealną alternatywę dla popularnych źródeł energii. Jakie są jednak największe zalety gazu LNG i czy warto zdecydować się na jego wykorzystywanie?

1. Co oznacza skrót LNG?
2. Jak powstaje skroplony gaz?
3. Zalety gazu ziemnego w postaci skroplonej

Niniejszy poradnik z pewnością pomoże ci w podjęciu decyzji związanej z przejściem na gaz LNG, jak również pozwoli zapoznać się z jego zaletami.

Co oznacza skrót LNG?

Skrót LNG pochodzi z języka angielskiego i oznacza Liquefied Natural Gas, co tłumaczy się jako skroplony naturalny gaz. Z tego też wynika największa zaleta takiego rozwiązania, a mianowicie to, że gaz w postaci skroplonej może być dostarczany również do klientów, którzy nie posiadają dostępu do standardowej sieci. Dodatkowo podczas skraplania objętość gazu zostaje zredukowana 630 razy. Dzięki temu bez większego problemu można transportować go nawet na duże odległości i dostarczać nie tylko firmom, ale również osobom prywatnym.

Jak powstaje skroplony gaz?

Dzięki zastosowaniu temperatury niższej od temperatury krytycznej oraz starannie obliczonemu ciśnieniu, dochodzi do przejścia gazu z fazy gazowej w ciekłą. Zanim jednak rozpocznie się proces skraplania gazu ziemnego, usuwa się z niego dwutlenek węgla, węglowodory ciężkie oraz siarkowodór. Konieczne jest również osuszenie gazu. Dzięki tym czynnościom można uzyskać bardzo czysty gaz, który w składzie posiada zaledwie 5% składników innych niż metan. Gaz LNG może być przewożony drogą morską, kolejową (w tym celu stosowane są specjalne cysterny o bardzo dużych pojemnościach) oraz transportem drogowym (cysterny-naczepy).

Zalety gazu ziemnego w postaci skroplonej

Ułatwiony transport wynikający z redukcji objętości oraz wysoka czystość to nie jedyne zalety wynikające ze stosowania gazu ziemnego w postaci skroplonej. Jak można przeczytać na stronie https://www.novatek.pl/lng/zalety-lng, gaz LNG jest dużo bezpieczniejszy (przede wszystkim przez to, że ze względu na swoją lekkość bardzo szybko odparowuje). Klienci wybierający to rozwiązanie unikają również licznych kosztów związanych z budową oraz utrzymywaniem kotłowni i magazynów, co miałoby miejsce w przypadku standardowego źródła energii. To natomiast pozwala zoptymalizować zatrudnienie, gdyż odpowiednio przemyślana kotłownia zasilana gazem LNG może zostać w dużym stopniu zautomatyzowana. Skroplony gaz można też łatwiej kontrolować, co pozwala skutecznie wyeliminować przestoje wynikające z braku źródła energii.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
Linkhouse.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także