Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2020-03-10
Analiza termiczna kompozytów

E-seminarium na żywo

Analiza termiczna kompozytów

W seminarium internetowym zatytułowanym „Analiza termiczna kompozytów" opisujemy szereg typowych przykładów zastosowań, które ilustrują, w jaki sposób można zastosować analizę termiczną do rutynowych testów i opracowywania nowoczesnych materiałów kompozytowych opartych na polimerach w różnych segmentach przemysłu.

Co to jest materiał kompozytowy?

Termin kompozyt oznacza, że ​​dwa lub więcej materiałów składowych łączy się razem w skali makroskopowej, aby utworzyć nowy materiał. Poszczególne elementy pozostają oddzielne i odrębne w gotowym materiale kompozytowym. Właściwości funkcjonalne kompozytu są jednak lepsze niż w przypadku poszczególnych składników. Na przykład wyższą sztywność polimeru uzyskuje się przez wprowadzenie włókien do polimeru w celu jego wzmocnienia.

Aplikacje przemysłowe

W wielu branżach kompozyty zastępują metale ze względu na ich stosunkowo niewielką wagę, niską cenę i lepszą wydajność. Kompozyty są szeroko stosowane jako wysokowydajne materiały inżynierskie w przemyśle lotniczym, lotniczym, samochodowym, budowlanym, elektronicznym, artykułów sportowych i innych.

Analiza termiczna kompozytów

Najważniejszymi efektami, które można analizować za pomocą DSC, są właściwości topnienia i przejście szkła. DSC można również wykorzystać do określenia kinetyki utwardzania żywic matrycowych i wpływu dodatków.
W przypadku TGA głównymi zastosowaniami są analizy składu, na przykład zawartość wypełniacza i włókna oraz stabilność termiczna.

TMA jest zwykle używany do badania rozszerzalności lub skurczu materiałów i przejścia szkła.
DMA jest najbardziej czułą metodą pomiaru przejścia szkła, wartości modułu i właściwości lepkosprężystych materiałów, a także do badania wpływu częstotliwości pomiaru i amplitudy przemieszczenia.

Daty:

26.03.2020 8:00 AM
26.03.2020 4:00 PM

Godziny podano z uwzględnieniem czasu lokalnego. Twój lokalny czas to 16:06:30

Odwiedź naszą stronę i zarejestruj się.

 

 

 

Kategoria wydarzenia:

Seminaria

Terminy wydarzenia

Dodane przez

Mettler - Toledo Sp. z o.o.

Adres: Poleczki 21, 02-822 Warszawa
Nr telefonu: 22 440 67 00 Pokaż numer
Faks: 22 440 67 38 Pokaż numer
Adres e-mail: polska@mt.com
WWW: www.mt.com

Przy kontakcie powołaj się na portal laboratoria.xtech.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe